Индустрии

ЗА НАС

Пробив

 • околу 4 нови
 • 4 вести
 • CME1

Што прави 4New?

Нов концепт, нова технологија, нов процес, нов производ.
● Фина филтрација.
● Прецизна контролирана температура.
● Колекција на масло-магла
● Ракување со џуџе.
● Прочистување на течноста за ладење.
● Филтрирај медиум.
4Ново приспособено решение за пакети Совршено ги задоволувајте потребите на клиентите.

 • -
  Основана во 1990 година
 • -+
  33 години искуство
 • -+
  Повеќе од 30 производи
 • -
  Фабрички простор 6000㎡

НАШИ ПАРТНЕРИ

производи

Иновации

 • Компактен филтер за појас од 4Нова серија LGB

  Компактен филтер за појас од 4Нова серија LGB

  Примена Компактниот филтер 4New е појасен филтер што се користи за чистење на мазива за ладење за време на процесот на обработка Се користи како независен уред за чистење или во комбинација со транспортер на чипови (како во центар за обработка) Локален (применлив за еден машински алат) или централизирана употреба (применливо за повеќе машински алати) Својства Компактен дизајн Добра вредност за парите Повисок хидростатички притисок во споредба со филтерот со гравитациски појас Сечила и стругалки за чистач Широко применливи за ...

 • 4Нов магнетен сепаратор од серијата LM

  4Нов магнетен сепаратор од серијата LM

  Магнетен сепаратор од типот на валјак Магнетниот сепаратор од типот на ролна со преса е главно составен од резервоар, силен магнетен валјак, гумен валјак, редуктор на мотор, стругалка од не'рѓосувачки челик и делови за пренос.Нечистата течност за сечење се влева во магнетниот сепаратор.Преку адсорпцијата на моќниот магнетен барабан во сепараторот, најголемиот дел од магнетно спроводливите железни филови, нечистотиите, остатоците од трошење итн. во валканата течност се одвојуваат и цврсто се апсорбираат на површината на магнет...

 • Филтер за вакуум појас од 4 Нова серија LV

  Филтер за вакуум појас од 4 Нова серија LV

  Предности на производот l Континуирано доставувајте течност до машинскиот алат без да го прекинувате повторното перење.● 20~30μm ефект на филтрирање.l Може да се избере различна филтер-хартија за да се справи со различни работни услови.● Робусна и сигурна структура и целосно автоматско работење.● Ниски трошоци за инсталација и одржување.l Уредот за намотување може да ги олупи остатоците од филтерот и да ја собере филтер-хартијата.● Во споредба со филтрацијата со гравитација, филтрацијата со вакуум негативен притисок троши помалку филтри...

 • Систем за филтрирање на предобложување од 4 Нова серија LC

  Систем за филтрирање на предобложување од 4 Нова серија LC

  Главни технички параметри Модел на опрема LC150 ~ LC4000 Форма на филтрирање Висока прецизна филтрација на премачкување, опционално магнетно претходно одвојување Применливи машински алати Машина за брусењеТруг Машина за доработка Машина за мелење и полирање Машина за завршна обработка Машина за брусење и полирање Тест клупа за трансмисија Применлива течност за мелење масло, емулзија Режим на ослободување од абење на воздух од абење , содржина на течност ≤ 9% Точност на филтрирање 5μm.Изборен елемент за секундарен филтер од 1μm Проток на филтер 150 ~ 4000l...

 • 4Нов филтер за гравитациски појас од серијата LG

  4Нов филтер за гравитациски појас од серијата LG

  Опис Филтерот со гравитациски појас е генерално применлив за филтрирање на течност за сечење или течност за мелење под 300L/min.Магнетното одвојување од серијата LM може да се додаде за претходно раздвојување, филтерот за кеси може да се додаде за секундарна фина филтрација, а уредот за контрола на температурата на ладење може да се додаде за прецизно да се контролира температурата на течноста за мелење за да се обезбеди чиста течност за мелење со прилагодлива температура.Густината на филтер-хартијата е генерално 50-70 квадратни метри грам тежина, а филтерот ...

 • Центрифугален филтер од 4 Нова серија LE

  Центрифугален филтер од 4 Нова серија LE

  Вовед во апликацијата ● Центрифугалниот филтер од серијата LE развиен и произведен има точност на филтрирање до 1um.Посебно е погоден за најфина и најчиста филтрација и контрола на температурата на течност за мелење, емулзија, електролит, синтетички раствор, процесна вода и други течности.● Центрифугалниот филтер од серијата LE оптимално ја одржува употребената течност за обработка, за да го продолжи работниот век на течноста, да го подобри квалитетот на површината на работното парче или валаниот производ, а...

 • Систем за ротирачка филтрација од 4Нова серија LR

  Систем за ротирачка филтрација од 4Нова серија LR

  Предности на производот ● Испирање со низок притисок (100 μm) и ладење под висок притисок (20 μm) Два ефекти на филтрирање.● Режимот на филтрирање на екранот од нерѓосувачки челик на ротирачкиот барабан не користи потрошен материјал, што во голема мера ги намалува оперативните трошоци.● Ротирачкиот барабан со модуларен дизајн е составен од една или повеќе независни единици, кои можат да ја задоволат побарувачката за супер голем проток.Потребен е само еден комплет систем и зафаќа помалку земја од филтерот за вакуумски ремен.● Специјално дизајнираниот филтер ск...

 • Вакуумски филтер за масло од 4 Нова серија RO

  Вакуумски филтер за масло од 4 Нова серија RO

  Вовед во апликацијата 1.1.4New има повеќе од 30 години искуство во индустријата, а неговото истражување и развој и производство на вакуумски филтер за масло од серијата RO се применува главно за ултра фино прочистување на масло за подмачкување, хидраулично масло, масло за вакуум пумпа, масло за компресор за воздух, масло за машинска индустрија, ладење нафта, масло за истиснување, масло за менувач и други нафтени производи во нафтените, хемиските, рударските, металургијата, енергетиката, транспортот, машинското производство, железницата и другите индустрии 1.2.RO серија...

 • Индустриски колектор за магла со електростатско масло од 4Нова серија AFE

  4Нова AFE серија индустриско електростатско масло Mi...

 • Електростатско магла за масло од 4Нова серија AFE

  Електростатско магла за масло од 4Нова серија AFE

  Електростатски колектор за магла за масло од серијата AFE Погоден е за собирање магла за масло и прочистување на различни машински алати.Производот се карактеризира со мал волумен, голем волумен на воздух и висока ефикасност на прочистување;Низок шум, долг век на потрошен материјал и ниска цена за замена.Ефикасноста на прочистување достигнува над 99%.Тоа е ефикасна алатка за да заштедите енергија, да ги намалите емисиите, да ја подобрите околината на работилницата и да ги рециклирате ресурсите.Предности на производот Систем за прочистување Почетен ефект...

 • Машина за прочистување чад од 4 Нова серија AS

  Машина за прочистување чад од 4 Нова серија AS

  Примена Чад, прашина, мирис и токсичност генерирани во прилики за обработка како што се ласерско обележување, ласерско резбање, ласерско сечење, ласерска убавина, терапија со моксибусција, лемење и филтер за потопување калај и прочистување на штетните гасови.Опис на изведба Структурата на металната рамка на каросеријата е издржлива и интегрирана, со прекрасен изглед и покрива површина од земја Малата инсталација е едноставна и удобна, што е погодна за чистотата на работниот простор.Карактеристики на производот ● Це...

 • Механички колектор за магла за масло од 4Нова серија AF

  Механички колектор за магла за масло од 4Нова серија AF

  Карактеристики • Висок квалитет: низок шум, без вибрации, висококвалитетна легура на фосфатирање и спречување на 'рѓа, калапи со површински прскање, третман со тефлонски канал за воздух DuPont.• Едноставна инсталација: Вертикалните, хоризонталните и превртените типови може директно да се инсталираат на машинскиот алат и држачот, што го прави склопувањето и расклопувањето погодно.• Безбедност при употреба: заштита од прекинувачот, без искри, без опасности од висок напон и ранливи компоненти.• Практично одржување: Екранот на филтерот лесно се заменува...

 • 4Нова AF серија Електростатска магла колектор на масло

  4Нова AF серија Електростатска магла колектор на масло

  Карактеристики • Висока стапка на прочистување, со ефект на деградирање на штетни материи и мириси;• Долг циклус на прочистување, без чистење во рок од три месеци и без секундарно загадување;• Достапен во две бои, сива и бела, со приспособливи бои и избор на волумен на воздух;• Нема потрошен материјал;• Прекрасен изглед, заштеда на енергија и мала потрошувачка, мала отпорност на ветер и низок шум;• Високонапонско напојување со преоптоварување, пренапон, заштита од отворено коло, уред за прочистување и мото...

 • 4Нова AF серија колектор за масло-магла

  4Нова AF серија колектор за масло-магла

  Предности на производот ● Елемент на филтер за самочистење, работа без одржување повеќе од една година.l Издржливиот механички уред за претходно одвојување нема да блокира и може да се справи со прашината, чипсот, хартијата и другите туѓи материи во маглата за масло.● Вентилаторот со променлива фреквенција е поставен зад елементот на филтерот и работи економично според промената на побарувачката без одржување.● Емисијата во затворен или надворешен простор е изборна: филтерскиот елемент од 3 степен ги исполнува стандардите за надворешна емисија (...

 • 4Нова машина за брикетирање од серијата DB

  4Нова машина за брикетирање од серијата DB

  Придобивки од користењето на машината за брикетирање ● Создадете нови извори на приходи со продажба на јаглен блокови на леарници или пазари за греење во домовите по повисоки цени (нашите клиенти можат да добијат скоро стабилни цени) ● Заштедете пари со рециклирање и повторна употреба на метални отпадоци, течност за сечење, мелење масло или лосион ● Нема потреба да се плаќа такси за складирање, депонирање и депонирање ● Големи трошоци за работна сила ● Користење на нулта опасни процеси или адитиви за лепило ● ​​Станувајќи поеколошки претпријатие и намалување на неговата...

 • Индустриска правосмукалка од 4Нова серија DV

  Индустриска правосмукалка од 4Нова серија DV

  Индустриска правосмукалка од серијата Design Concept DV, дизајнирана ефикасно да ги отстранува загадувачите и остатоците, како што се остатоците и лебдечкото масло за време на обработката од нормалната употреба на течноста за ладење, од процесните течности за зголемување на продуктивноста и подобрување на вкупните работни услови.Правосмукалките од серијата DV се иновативно решение кое ја намалува зачестеноста на промените на течностите, го продолжува животниот век на алатките за сечење и го подобрува квалитетот на готовите производи.Апликација за производи со серијата DV инду...

 • 4Нова машина за брикетирање од серијата DB

  4Нова машина за брикетирање од серијата DB

  Опис Машината за брикетирање може да истисне алуминиумски чипови, челични чипови, чипови од леано железо и бакарни чипови во колачи и блокови за враќање во печката, што може да ја намали загубата на горење, да заштеди енергија и да го намали јаглеродот.Погоден е за постројки за профили на алуминиумска легура, постројки за лиење челик, постројки за лиење алуминиум, постројки за леење бакар и постројки за обработка.Оваа опрема може директно со ладно пресување на чипс од леано железо, челични чипови, бакарни чипови, алуминиумски чипови, сунѓересто железо, железо или...

 • Индустриска правосмукалка и средство за ладење од 4Нова серија DV

  Индустриска правосмукалка од 4Нова серија DV и...

  Предности на производот ● Влажно и суво, не само што може да ја исчисти згура во резервоарот, туку и да ги вшмукува расфрланите суви остатоци.● Компактна структура, помала окупација на земјиштето и практично движење.● Едноставна работа, брза брзина на вшмукување, нема потреба да се запре машината.● Потребен е само компримиран воздух, не се користат потрошни материјали, а трошоците за работа се значително намалени.● Животниот век на течноста за обработка е значително продолжен, површината на подот е намалена, ефикасноста на израмнување е зголемена, а маи...

 • Пумпа за подигнување на чипови од 4Нова серија PD

  Пумпа за подигнување на чипови од 4Нова серија PD

  Опис Патентираниот производ од серијата ПД пумпа на Шангај 4Ну, со високи перформанси, висока носивост, висока доверливост и висока издржливост, стана добра замена за увезената пумпа за подигање за ракување со чипови.l Пумпата за подигање за ракување со чипови, позната и како пумпа за валкана течност за ладење и пумпа за враќање, може да ја пренесе мешавината на чипови и лубрикант за ладење од машинскиот алат во филтерот.Тоа е незаменлив дел од обработката на метал.Работната состојба на лифтот за ракување со чипови...

 • 4Нова повратна пумпна станица под притисок од серијата PS

  4Нова повратна пумпна станица под притисок од серијата PS

  4Нова станица за враќање течност под притисок ● Повратната пумпна станица се состои од конусен резервоар за враќање на дното, пумпа за сечење, мерач на ниво на течност и електрична контролна кутија.● За различни машински алати може да се користат различни видови и форми на конусни резервоари за враќање.Специјално дизајнираната конусна структура на дното прави сите чипови да се испумпуваат без акумулација и одржување.● На кутијата може да се инсталираат една или две пумпи за сечење, кои може да се приспособат на увезени брендови како EVA, Brinkmann...

 • Сепаратор масло-вода од 4 Нова серија OW

  Сепаратор масло-вода од 4 Нова серија OW

  Опис Како да се отстрани густата и вискозна смеса од ѓубре од тиња, која е покриена со течноста за сечење, е тежок проблем во индустријата.Кога традиционалниот отстранувач на масло е немоќен, зошто патентираниот систем за одвојување на маслото од нечистотии OW на Шангај 4Њу работи континуирано?● За време на обработката на металот, особено на обработката на леано железо и легура на алуминиум, маслото за подмачкување на машинскиот алат и фините чипови при обработката на работните парчиња се мешаат со течноста за сечење, а ...

 • 4Нова медиумска хартија за филтер од серијата FMD

  4Нова медиумска хартија за филтер од серијата FMD

  Опис Јачината на влажно истегнување на филтер-хартијата е многу важна.Во работна состојба, треба да има доволно сила да ја повлече сопствената тежина, тежината на филтер колачот што ја покрива неговата површина и силата на триење со ланецот.При изборот на филтер-хартија, треба да се земе предвид потребната точност на филтрирање, специфичен тип на опрема за филтрирање, температура на течноста за ладење, pH итн.Филтер-хартијата мора да биде континуирана во насока на должина до крај без интерфејс, во спротивно лесно е да се ...

 • 4Нов панел од серијата FMO и филтри за воздух со набран

  4Нов панел од серијата FMO и филтри за воздух со набран

  Предност Низок отпор.Голем проток.Долг живот.Структура на производот 1. Рамка: алуминиумска рамка, галванизирана рамка, рамка од нерѓосувачки челик, дебелина прилагодена според барањата на клиентите.2. Материјал за филтрирање: ултра-фини стаклени влакна или филтер-хартија од синтетички влакна.Големина на изгледот: Панелот и филтрите за воздух може да се прилагодат според барањата на клиентите.Параметри на изведба 1. Ефикасност: Може да се прилагоди 2. Максимална работна температура:<800 ℃ 3. Препорачан финален притисок ...

 • 4 Нови филтри за течни кеси од серијата FMB

  4 Нови филтри за течни кеси од серијата FMB

  Опис Филтерската течна вреќа за отстранување прашина покриена со мембрана е составена од политетрафлуороетиленска микропорозна мембрана и разни основни материјали (PPS, стаклени влакна, P84, арамид) со специјална композитна технологија.Неговата цел е да формира површинска филтрација, така што само гасот поминува низ материјалот за филтрирање, оставајќи ја прашината содржана во гасот на површината на материјалот на филтерот.Истражувањето покажува дека бидејќи филмот и прашината на површината на филтерскиот материјал се таложат на ...

 • 4Нови филтер за предобложување синтерувани порозни метални цевки

  4Нови филтер за предобложување синтерувани порозни метални цевки

  Предности на производот • Јазот на цевката на екранот е во облик на V, што може ефикасно да ги пресретне нечистотиите.Има цврста структура, висока јачина и не е лесно да се блокира и чисти.• Корисниот модел ги има предностите на висока стапка на отворање, голема површина на филтрирање и брза брзина на филтрирање, ниска сеопфатна цена.• Отпорност на висок притисок, отпорност на високи температури, ниска цена и долг работен век.• Малиот надворешен дијаметар на синтеруваните порозни метални цевки со предобложен филтер може да достигне 19 mm, а големиот ...

 • Филтер за вакуумски појас за производствена линија за автомобилски мотори извоз во Узбекистан
 • Централен систем за филтрирање на предобложување на масло за мелење за брзини извезено во Кореја
 • Централизиран систем за филтрирање за предобложување со ултра есенцијално масло за фабрика за лежишта извезен во Индија

Сервис

 • Сервис
 • Сервис
 • Услуга 1
 • Услуга 2
 • Услуга 3

Кои услуги ги обезбедува 4New?

● Правилно совпаѓање + намалување на потрошувачката.
● Прецизна филтрација + контрола на температурата.
● Централизиран третман на течноста за ладење и згура + ефикасен транспорт.
● Целосно автоматска контрола + далечинско управување и одржување.
● Прилагодено ново планирање + старо реновирање.
● Брикет од згура + обновување на масло.
● Прочистување и регенерација на емулзија.
● Собирање прашина од магла од масло.
● Испуштање на отпадна течност за демулзификација.

ВЕСТИ

Услуга прво

 • Центрифугална филта од 4 Нова серија LE

  Примена на индустриски центрифугални филтри за стакло во индустријата за производство на стакло

  Индустрискиот сектор често бара напредни системи за филтрирање за да се обезбеди ефикасност и квалитет на производните процеси.Една од клучните компоненти е индустрискиот автоматски стаклен центрифугален филтер со силна центрифугална сила.Оваа иновативна технологија игра против...

 • 4Нов филтер за гравитациски појас од серијата LG

  Што е филтер за гравитациски појас?

  Филтер со гравитациски појас е тип на индустриски систем за филтрација што се користи за одвојување на цврсти материи од течности.Кога течноста тече низ медиумот за филтрирање, цврстиот материјал се отстранува и потоа се испушта во надворешен сад под релативно суви услови.Кружна ко...